II Memoriał im. Tadeusza Żyły zakończony

W sobotę 26 września na kortach SMTZ oraz KT Boguś odbył się turniej tenisa dla dzieci i młodzieży pod nazwą II Memoriał im. Tadeusza Żyły, zorganizowany przez SMTZ w Jaśle. Łącznie w dwóch kategoriach rywalizowało ze sobą 11 młodych zawodników i zawodniczek z Jasła i okolic.

.

W kategorii do lat 10 zwyciężył Jaś Okoński, który wygrał wszystkie mecze w grupie. Janek odegrał się za przegrany finał ostatniego turnieju dość gładko wygrywając z Tymkiem Oczosiem z Rymanowa. W meczu o 1 miejsce po zaciętym, trzysetowym meczu zwyciężył ze swoją sparingpartnerką Leną Janigą, która po raz kolejny pokazała się z dobrej strony w rozgrywkach turniejowych. Warto wspomnieć również o Kasi Kuchcie, która co prawda nie wygrała żadnego meczu w grupie ale pokazała, że potrafi grać w tenisa i z pewnością w przyszłości zaskoczy niejednego przeciwnika. 

Miejsca:

1. Jan Okoński

2. Lena Janiga

3. Tymoteusz Oczoś

.

W kategorii do lat 15 uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch grupach, w których najlepsze miejsca premiowane były awansem do półfinałów. Zwycięstwo w turnieju odniósł Piotrek Wietecha, który w finale nie bez problemów pokonał Maksia Czyżowicza. Trzecie miejsce wywalczył Karol Zając, pokonując w meczu o trzecie miejsce Maćka Włudzika. Z dobrej strony pokazali się Olga Sychta, która jako jedyna dziewczyna odważyła się stanąć do boju z chłopakami, a także Błażej Banaś i Jędrzej Kuchta, którzy pomimo małego doświadczenia na korcie nie odstawali poziomem od reszty uczestników. 

Miejsca:

1. Piotr Wietecha

2. Maksymilian Czyżowicz

3. Karol Zając

.

Gratulacje dla zwycięzców oraz podziękowania dla Bartka Rysza i Marcina Siewierskiego za wzorowe sędziowanie meczów. 

Do zobaczenia na następnym turnieju!

© Copyright 2024, Szkoła Tenisa Ziemnego STWINNER